I_powstanie_slaskie.jpg

Bytomska Budowlanka jest najstarszą śląską szkołą budowlaną, a jednocześnie jest to jeden z największych zespołów szkół w całym Województwie!

Patronem zespołu szkół – co dla nas bardzo ważne – są właśnie Powstańcy Śląscy, których historie poznacie w trakcie dzisiejszej gry terenowej. 

Na początku policzcie czerwone tabliczki wywieszone przy drzwiach szkoły, dużo ich prawda? Liczcie uważnie, bo be tego nie przejdziecie dalej. Do tego pamiętacie, aby zapisywać wyniki. Następnie odejmijcie od tej liczby numer mieszczącego się̨ w tym budynku Liceum Dla Dorosłych. Następnie dodaj 1. ___wynik1 

Jaki numer ma Liceum Ogólnokształcące? ___wynik2 

Wybierzcie się̨ teraz na cmentarz z bramą przy ulicy Kraszewskiego. Szukajcie grobu ważnej dla Powstań Śląskich kobiety. Bliskiej samemu Wojciechowi Korfantemu! Gdy wejdziecie na cmentarz, skręcicie w pierwszą alejkę po prawej stronie, a po dojściu do końca grobów przy murze – skręćcie w lewo. Teraz odliczcie ___wynik1 pasy grobów powoli przesuwając się do przodu. ____ wynik2 grób od alejki ku lewej stronie to cel Waszych poszukiwań.